Dnešní datum: 30. 12. 2004   | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy |
   
  Hlavní menu


Home Hlavní stránka
Seznam rubrik Seznam rubrik
Antény
Diplomy
Historie
Humor
Informace
Inzerce
Kontejner
Názory a ohlasy
Provoz na KV pásmech
Předpisy
Software
Technika
Telegrafie
Závody
Download Download
Odkazy Odkazy
Setkání Setkání
Ankety Ankety
TOP 15 TOP 15
Registrace čtenářů Registrace čtenářů
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání


  HAM RADIO není CB!

Iniciativa proti přeměně amatérského vysílání v CB


  Ekvivalenty tranzistorů

TranzistorKatalog více, než 3200 součástek najdete zde.


  HAMRADIO.CZWEB.ORG

HAMRADIO.CZWEB.ORG


* ČAV obnoven
Vydáno dne 11. 12. 2004 (135 přečtení)

ČAV

Proč ČAV? Je nějaký důvod k tomu zakládat staronovou radioamatérskou organizaci, když je zde ČRK, který sdružuje 3000 radioamatérů, který nás zastupuje v IARU a kde po sjezdu je naděje, že postupně dojde ke změně stylu práce? Nejedná se o trucpodnik?Jsme přesvědčeni, že důvody zde jsou. Na sjezdu ČRK se jasně ukázalo, že členská základna ČRK nemá příliš zájmu o čistě radioamatérský spolek, že dobře míněné snahy o využití zkušeností a znalostí dobrých odborníků a amatérů, kteří jsou schopni něco dokázat, jsou chápány jako elitářství a že ČRK i do budoucna bude orientován především na radiokluby. Nic proti tomu, je to demokracie, a i když si můžeme myslet cokoliv, vůle voličů je svatá a je třeba se jí podřídit. ČRK i s novou radou musí být takový, jak si jej většina členů přeje.

A zde je právě prostor na obnovení staré historické organizace ČAV. Toto občanské sdružení se nebude do budoucna nijak profilovat proti ČRK, ba naopak. Určitě bude velký prostor pro spolupráci, který přinese obohacení všem OK amatérům. ČAV totiž hodlá dát mnohem větší prostor historickým hodnotám radioamatérství, ČAV hodlá mnohem více využívat znalostí zkušených radioamatérů, ČAV hodlá fungovat finančně na základě dobrovolnosti a sponzoringu.

Člen nemusí platit žádné členské příspěvky. Chceme se mnohem více orientovat na techniku a provoz na radioamatérských pásmech, vyvíjet aktivity k oživení provozu na pásmech, vydávat atraktivní diplomy. Rádi bychom spolupracovali s ČRK, s českou sekcí DIG, s nadací OKDXF i s OK QRP klubem. Rádi bychom jednali ve prospěch radioamatérů se státními orgány, kde již v minulosti byla spolupráce i osobní vztahy navázány. Rádi bychom toto své úsilí koordinovali s ČRK, kde, díky mnoha novým tvářím v radě bude pravděpodobně taková spolupráce možná a prospěšná.

ČAV nemůže zkrachovat, protože veškerá práce jejího vedení a členů bude nehonorovaná a dobrovolná, ke styku se členy i nečleny bude využíván především internet a finančně náročné aktivity budou vyvíjeny pouze za předpokladu, že na ně, formou sponzoringu, budou k dispozici finanční prostředky. V blízké budoucnosti bychom chtěli založit pro své členy outgoing QSL bureau, které naváže spolupráci s hlavními světovými QSL manažery, kterým bude zasílat hromadné zásilky. Tím se pro členy sníží nutný poplatek za zpětné poštovné průměrně z jednoho dolaru na desetinu. Tím vyplní mezeru ve službě, kterou ČRK neposkytuje. Dále každý člen ČAV obdrží uživatelské jméno a heslo ke vstupu do členské sekce webových stránek, kde najde mnohem větší množství technických a provozních článků, než v sekci nečlenské.

Nic nebrání tomu, abyste byli členy obou organizací zároveň. A také doufáme, že ČAV poskytne dost prostoru i těm, kteří z jakýchkoliv důvodů členy ČRK být nechtějí.

73

přípravný výbor ČAV( Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek )

  REKLAMA
WebZdarma.cz

  Online přihláška ČAV

ČAV Zde se můžete on-line přihlásit do ČAV. Nazavazujete se tím k placení žádných členských příspěvků ani vstupního poplatku!


  Aktuálně

21.12.2004: Moon contest
aneb večerní setkání na 3,5 - 144 -432 MHz pro HAMy s charakterem sovy. MOON contest

11.10.2004: OK/OM Contest
je nyní podporován i v nové verzi programu Win-Test, který rovněž spolupracuje se známým příslušenstvím slovenské firmy microHam.

16.08.2004: Nové fórum!
Pokud si chcete podebatit o transceiverech nebo jiných technických věcech, tak navštivte nové fórum, které založil Karel, OK1DNH. Najdete ho zde.


  Seznamy IOTA
Vygenerujte si vlastní seznam IOTA s azimutem a vzdáleností z vašeho QTH. Stačí zadat vlastní lokátor a vybrat kontinent. Seznam si můžete stáhnout nebo vytisknout dle potřeby. Klikněte zde.

  Doporučujeme

Ačkoli zde není nic radioamatérského, najdete tu mnoho o radioamatérech.


D-FENS


  Kalendář
<<  Prosinec  >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

 Dnešní datum: 30. 12. 2004   | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy |
   

Web site powered by phpRS  Optimalizováno pro rozlišení 1024 x 768 bodů. Stránka používá redakční systém phpRS.