Dnešní datum: 30. 12. 2004   | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy |
   
  Hlavní menu


Home Hlavní stránka
Seznam rubrik Seznam rubrik
Antény
Diplomy
Historie
Humor
Informace
Inzerce
Kontejner
Názory a ohlasy
Provoz na KV pásmech
Předpisy
Software
Technika
Telegrafie
Závody
Download Download
Odkazy Odkazy
Setkání Setkání
Ankety Ankety
TOP 15 TOP 15
Registrace čtenářů Registrace čtenářů
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání


  HAM RADIO není CB!

Iniciativa proti přeměně amatérského vysílání v CB


  Ekvivalenty tranzistorů

TranzistorKatalog více, než 3200 součástek najdete zde.


  HAMRADIO.CZWEB.ORG

HAMRADIO.CZWEB.ORG


téma * Amatéři nejsou CB!
Vydáno dne 14. 06. 2004 (689 přečtení)

Iniciativa proti přeměně amatérského rádia v CB a sbližování koncesních tříd

Důvodem, proč se se zde objevuje tato iniciativa, je návrh nových předpisů, který předložil Český radioklub (ČRK) Ministerstvu informatiky (MI). Na tom by nebylo nic nového, kdyby tento návrh nebyl vysloveně populistický, kdyby nesměřoval k postupné likvidaci koncesních tříd a neodsoudil nás k tomu, abychom byli svědky zániku našeho koníčka a jeho proměnu v CB. Ani to by nebylo nic neobvyklého, kdyby tu nebylo několika nových věcí:  • závěrů WRC 2003, která prý "šalamounsky" (ve skutečnosti naprosto nepatřičně a polovičatě) ponechala rozhodnutí, zdali zkoušet Morse operátory, kteří chtějí pracovat na krátkých vlnách, či od zkoušky upustit, na národních kmitočtových správcích (povolovacích orgánech). Pohroma nastala prakticky okamžitě, když tato zkouška byla v zápětí zrušena v Anglii, Německu a dalších zemích - v tu ránu se strhnul poprask. Objevily se argumenty, že radioamatéři v České republice by po vstupu do právně homogenního prostředí EU měli práva menší, než radioamatéři v mnoha zemích unie, a další podobné populistické nesmysly.

  • nového ministerstva informatiky, která nás nezná, nic o nás neví a je proto ochotné uvěřit tomu, že zde máme jednu organizaci, která nás zastupuje tak, že se staví za názory drtivé většiny z nás.

  • skutečnosti, že kromě ČRK tu není organizace, která by předložila něco jiného, než zmíněný populistický návrh. Naše úřady by tak obdržely jediný, jednostranně zpracovaný návrh, jehož i částečné přijetí by mohlo mít katastrofální následky.

Pokud nechcete číst celý dopis (téměř 3 stránky), najdete stručný obsah zde. Pokud chcete moji iniciativu podpořit, můžete použít průvodní dopis, jehož návrh je zde.

Další komentáře jsou zbytečné, jen je třeba uvést, že:

  • dopis jsem již odeslal a není tedy možné cokoli změnit

  • chcete-li, můžete moji snahu podpořit (originál dopisu si stáhněte zde), stejně tak můžete napsat svůj dopis nebo vyjádřit nesouhlas s tím, co jsem napsal

  • ačkoli jsem s tím nepočítal, tím méně o to žádal, připojily se organizace i jednotlivci, jejichž hlas rozhodně má svoji váhu

Stále dostávám poměrně mnoho reakcí na tuto iniciativu. Jde bez výjimky o poněkud emocionální reakce, vzniklé nepochopením podstaty celé věci. Obsah je v podstatě stále stejný - jsem padouch bez zábran, nepřející svým kamarádům svobodně se věnovat svému koníčku. Proč jsem tak zlý, vždyť oni jsou také jen lidé, sice nedokonalí, ale čistého charakteru. Měl bych se nad sebou zamyslet, přehodnotit svůj postoj a většinu ze svých požadavků odvolat. Konce pak bývají až dojemně smířlivé... Autorům těchto dopisů, mailů a telefonátů bych se chtěl omluvit za to, že nebudu reagovat. Není totiž na co, dopis byl odeslán, co se stalo, už se neodstane. O této problematice jsem diskutoval 13 let bez jakéhokoli výsledku, což mě donutilo začít jednat. Pokud se vám to nelíbí, můžete ministerstvu informatiky napsat také. Dost možná tomu nebudou rozumět, budou zmatení, ale nabudou přesvědčení, že jsme poctiví lidé, kteří chtějí dodržovat předpisy a proto jim tolik záleží na tom, aby vyhlášky měly hlavu a patu a nebyly jen sbírkou strohých úředních omezení, představující handicap značky OK ve světě. Měli by pochopit, že jsme mohli být zticha a každý si dělat věci po svém, předpis nepředpis. Fakt, že nechceme zaměnit pravidla za anarchii, by si měl uvědomit každý z úředníků a podle toho s námi jednat. A když všechny naše dopisy skončí ve společném koši, budeme aspoň vědět, v jaké zemi žijeme...

Nezbývá tedy, než počkat. S tím, co mi úřady sdělí, vás zde seznámím.

73 Martin, OK1RRSouvisející články:
Co si o nás myslí úřady? (15.12.2004)
Dopis OK1RR, odeslaný MI (14.06.2004)

[Akt. známka (1 - nejlepší, 5 - nejhorší): 3,29] 1 2 3 4 5

( Celý článek | Autor: Martin Kratoška, OK1RR | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: prosinec 2003 )

  REKLAMA
WebZdarma.cz

  Online přihláška ČAV

ČAV Zde se můžete on-line přihlásit do ČAV. Nazavazujete se tím k placení žádných členských příspěvků ani vstupního poplatku!


  Aktuálně

21.12.2004: Moon contest
aneb večerní setkání na 3,5 - 144 -432 MHz pro HAMy s charakterem sovy. MOON contest

11.10.2004: OK/OM Contest
je nyní podporován i v nové verzi programu Win-Test, který rovněž spolupracuje se známým příslušenstvím slovenské firmy microHam.

16.08.2004: Nové fórum!
Pokud si chcete podebatit o transceiverech nebo jiných technických věcech, tak navštivte nové fórum, které založil Karel, OK1DNH. Najdete ho zde.


  Seznamy IOTA
Vygenerujte si vlastní seznam IOTA s azimutem a vzdáleností z vašeho QTH. Stačí zadat vlastní lokátor a vybrat kontinent. Seznam si můžete stáhnout nebo vytisknout dle potřeby. Klikněte zde.

  Doporučujeme

Ačkoli zde není nic radioamatérského, najdete tu mnoho o radioamatérech.


D-FENS


  Kalendář
<<  Prosinec  >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

 Dnešní datum: 30. 12. 2004   | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy |
   

Web site powered by phpRS  Optimalizováno pro rozlišení 1024 x 768 bodů. Stránka používá redakční systém phpRS.